Bilgisayar Donanım , Yazılım ve Ağ Eğitimi

ℹ️ IMPORTANT UPDATE: Udemy has changed its coupon system. Now each course coupon is valid only for FIRST 1000 redemptions. That means within a few hours of posting, the course will no longer be FREE. Join our Telegram Channel if you don’t want to lose any Free Coupon by Clicking Here.
Güncel eğitimler ile meraklısı olan herkese bilgisayar donanımı ve yazılımı öğretiyoruz !
Bilgisayar Donanımı ve Yazılımı Nedir ? Sorularını yanıtsız bırakmayacaksınız.
Tüm eğitimler yenilenmiş olup, her konu test sorularıyla desteklenerek daha zevkli hale getirilmiştir.
🏆Ders içerikleri,3 farklı teknik kullanılarak videolu,uygulamalı ve makale biçiminde detaylıca anlatılmıştır.
Her yıl güncellenen müfredat sayesinde yeni gelişen teknolojileri öğreneceksiniz.
🏆En az 850 Adet Test Sorusu ile konuları öğrenecek, açıklamalı çözümleriyle donanım alanında en üst seviyeye ulaşma imkanı bulacaksınız.
İşletim sistemlerini daha yakından tanıyacaksınız.
Donanım parçalarını tanıyacak ve montajını yapabileceksiniz.
Bilgisayar Yazılımları çalışma mantığı ve yapısını öğreneceksiniz.
🏆Sertifikanızı, zenginleştirilmiş güncel ders içerikleriyle öğrenerek ,teknik servis birimlerinde çalışma imkanı bulacaksınız.
2021-2022 Eğitim Yılı Ders videoları sisteme yüklenmeye başlanmıştır.

– Bilgisayar Donanımı ;

Bilgisayar donanımı, kasa, merkezi işlem birimi, monitör, fare, klavye, bilgisayar veri depolama, grafik kartı, ses kartı, hoparlörler ve anakart gibi bir bilgisayarı oluşturan fiziksel parçaların genel adıdır. Donanım, genellikle yazılım tarafından herhangi bir komut veya talimatı çalıştırmak üzere yönlendirilir.

Bilgisayarı oluşturan parçaların tümüne donanım denir. Donanım, iç donanım ve dış donanım olmak üzere iki kısımdan oluşur. Bu ayrım, kasanın içinde bulunan ve dışında kalan parçalardır.

– Bilgisayar Yazılımı ;

En yalın tanımıyla yazılım; elektronik bir donanımı, belirli bir işi yapması için derlenmiş komutların bütünüdür. Bu komutlar işlemcilerde işlenerek bir olaya dönüştürülür.

Yazılım, değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik aygıtların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumunu sağlayarak görevlerini ya da kullanılabilirliklerini geliştirmeye yarayan makine komutlarıdır.

– Donanım Parçaları ;

Bilgisayar donanımı , iç donanım parçaları; ana kart, işlemci, ram, sabit disk, ssd, ses kartı, ekran kartı, ethernet ve modem’dir. Dış donanım parçaları ise; kasa, klavye, fare, kulaklık, hoparlör, yazıcı, tarayıcı ve monitör’dür.

– Yazılım Programları ;

JAVA,PYTHON,C,PHP,VİSUAL BASİC,JAVASCRİPT,R,GO,RUBY,GROOVY,OBJECTİVE-C,PERL,PASCAL,DELPHİ OBJECT PASCAL,SWİFT,MATLAB,

– Computer Hardware;

Computer hardware is the general name for the physical parts that make up a computer, such as the chassis, central processing unit, monitor, mouse, keyboard, computer data storage, graphics card, sound card, speakers, and motherboard. Hardware is usually driven by software to run any command or instruction.

All the parts that make up the computer are called hardware. Hardware consists of two parts, internal equipment and external equipment. This distinction is the parts inside and outside the case.

– Computer Software;

Software in its simplest definition; An electronic hardware is a set of commands compiled to do a specific job. These instructions are processed in processors and turned into an event.

Software is the machine commands that are used to improve the functions or usability of electronic devices designed to perform different and various tasks, by enabling them to communicate and adapt to each other.

– Hardware Parts;

Computer hardware, internal hardware parts; motherboard, processor, ram, hard disk, ssd, sound card, video card, ethernet and modem. The external hardware parts are; safe, keyboard, mouse, headset, speaker, printer, scanner and monitor.

-Software Programs

JAVA,PYTHON,C,PHP,VİSUAL BASİC,JAVASCRİPT,R,GO,RUBY,GROOVY,OBJECTİVE-C,PERL,PASCAL,DELPHİ OBJECT PASCAL,SWİFT,MATLAB,

Tutorial Bar
Logo
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.